After school

Programul after school propus de noi completează cerințele curriculumului școlar cu activităţi şi jocuri educative, de dezvoltare personală, psihoaptitudinală, jocuri intelectuale şi de socializare, de relaxare.

Programul zilnic  After School Rază de Soare include:

• 12.00 – Preluarea copiilor de la şcoală
  • 12.30 – Masa de prânz
  • 13.00 – 15.00 – Program odihnă
  • 15.00 – Efectuarea temelor
  • 16.00 – Gustarea de după-amiază
  • 16.00 – Activităţi de relaxare, jocuri intelectuale şi de socializare
  • 17.30 – Transport copii înapoi la şcoală, de unde vor fi preluaţi de către părinţi (pentru un grup de minim 12 copii).

Tarif: 30 ron/zi (include: transportul copiilor, mesele – masa de prânz şi gustarea de după-amiază – , efectuarea temelor sub îndrumarea cadrelor didactice cu experienţă vastă în domeniu, activităţi de dezvoltare personală, relaxare, jocuri intelectuale şi de socializare, activităţi creative, monitorizare video permanentă, acces la minisalina din incinta clădirii în care se desfăşoară activităţile din cadrul programului after school).

Activităţi extraşcolare contra cost:

• dansuri de societate, Zumbakids
  • karate shotokan
  • „Learn with music”
  • spectacole de teatru

Facilităţi şi dotări:

• Clădire nouă, special construită pentru activităţi didactice cu copiii
  • Cadre didactice cu  experienţă
  • Locuri limitate în grupă (12-14 copii)
  • Activităţi stimulative
  • Un mediu sigur si primitor (accesul în clădire se face doar pe baza de interfon, astfel asigurându-se siguranţa şi securitatea maximă a copiilor)
  • Curte special amenajată pentru desfăşurarea activităţilor recreative
  • Transportul copiilor
  • Două săli de clasă dotate cu mobilier special construit pentru activităţile didactice şi de after school
  • Grupuri sanitare pentru copii, dotate cu mobilier corespunzător
  • Sală de mese
  • Vestiar cu dulăpioare individuale
  • Pătuţuri pentru programul de odihnă al copiilor
  • Sală de spectacole
  • Curte interioară cu gazon şi jucării de exterior
  • Sistem de supraveghere non-stop, pus la dispoziţia părinţilor
  • Accesul în clădire se face doar pe bază de interfon, astfel asigurându-se siguranţa şi securitatea maximă a copiilor
  • Minisalină, unde copiii se vor juca şi respira aerul îmbogăţit cu aerosoli salini.